شما اینجا هستید

اخبار » فعالیت ۱۱ ایستگاه غربالگری ویروس کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

گچساران – سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از فعالیت ۱۱ ایستگاه غربالگری ویروس کرونا در ورودی شهرها و جاهای ضروری مانند فرودگاه خبر داد و گفت: این ایستگاهها در حال انجام سنجش تب متقاضیان برای شناسایی افراد مشکوک به ویروس کرونا در این استان هستند.

به گزارش انتهاج، پرویز یزدانپناه اظهار کرد: به افرادی که دمای بدن آنان بالاتر از میزان عادی باشد نامه داده و از آنان درخواست می شود تا به مراکز درمانی کهگیلویه و بویراحمد مراجعه کنند.

وی افزود: تجهیزات مورد نیاز این ایستگاه ها مانند دماسنج های لیزری در اختیار مسئولان برپایی ایستگاه های غربالگری استان قرار داده شده است.

یزدانپناه خاطر نشان کرد: افراد مبتلا به ویروس کرونا در مکان های مشخص شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی به مدت ۲ هفته تحت مراقبت و نگهداری کادر درمانی قرار می گیرند.

وی تصریح کرد: مساله مهم رعایت فاصله یک متر افراد متقاضی سنجش تب در این ایستگاه ها است که نیازمند آگاهی بخشی و مشارکت مردم است.

یزدانپناه با اشاره اینکه ۴۱درصد از افرادی که به ویروس کرونا مبتلا شده اند از پرسنل مراکز درمانی هستند، گفت: مردم از مراجعات غیرضروری به این مراکز خودداری کنند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد نیز با بیان اینکه کرونا ۹ نفر در کهگیلویه و بویراحمد تاکنون مثبت اعلام شده است، اظهار کرد: تا روز شانزدهم اسفند ۱۲۴ نمونه به آزمایشگاه تشخیص تهران ارسال شده که پاسخ تمام آنان دریافت شده است.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری انتهاج | اخبار روز و جدیدترین خبرهای ایران | پایگاه خبری انتهاج | آخرین اخبار روز ،سیاسی، اقتصادی، فرهنگی ایران و جهان