دسته: محیط زیست

دبیرکل سازمان ملل: هر کشوری باید بخشی از راه حل آب و هوایی باشد

نیویورک – ایرنا- آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل به مناسبت انتشار گزارش ترکیبی گروه بین دولتی در مورد تغییرات آب و هوا اعلام کرد که هر کشوری باید بخشی از راه حل آب و هوایی باشد.

تشکیل ۵۱۷ پرونده قضایی محیط زیستی در استان تهران

تهران – ایرنا – رییس اداره حقوقی حفاظت محیط زیست استان تهران از تشکیل ۵۱۷ پرونده قضایی علیه تخلفات محیط زیستی در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

مسوولانه سفر کنیم

تهران – ایرنا – در تعطیلات نوروز بیشتر مردم به دل طبیعت می‌زنند اما مساله مهم در این زمینه رفتارهای آگاهانه و مسئولانه مردم در هنگام استفاده از طبیعت و محیط زیست است که می‌توان با رعایت برخی نکات، طبیعت را از بسیاری آسیب‌ها و تخریب‌ها دور نگه داشت و در عین حال مسافرت خوبی را هم تجربه کرد.

اجرای ۵۳۰ پایش محیط‌زیستی و پلمب ۱۲ واحد آلاینده در اسلامشهر

تهران- ایرنا – رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر گفت: در طول سال ۱۴۰۱ تعداد ۵۳۰ مورد پایش محیط زیستی از واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی صورت پذیرفت که این امر منجر به صدور ۲۴۴ مورد اخطاریه قانونی و پلمب ۱۲ واحد آلاینده شد.

باغ پرندگان مشهد مهر و موم شد

مشهد ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: مجموعه باغ پرندگان مشهد با دستور مقام قضایی مهر و موم شد.

فیلم/ دلربایی جاذبه های طبیعی خطه خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- خراسان رضوی با بهره مندی از دهها منطقه حفاظت شده و شمار انبوهی از گونه های جانوری و گیاهی، از تنوع زیستی بالا و ارزش ژنتیکی فراوانی برخوردار است.

جزیره شیدوَر تا خور آذینی؛ قلمروی تالاب‌زی‌های هرمزگان

بندرعباس – ایرنا – استان ساحلی هرمزگان در جنوب ایران باتوجه به موقعیت جغرافیایی‌ بسیار غنی و متنوع‌اش، دارای جاذبه‌های گردشگری و طبیعی چشم‌نوازی بوده که هر ساله به‌ویژه در روزهای پایانی سال و نوروز باعث جذب گردشگران داخلی و خارجی فراوانی شده است، از شیدور تا خور آذینی مامنی برای پرندگان و جانوران است.

ابداع روش جدید برای جذب دی‌اکسیدکربن در صنعت ساخت‌وساز

تهران – ایرنا – محققان روشی جدید در روند فراوری و شکستن سنگ‌های سخت مورد استفاده در ساخت و ساز یافته‌اند که موجب جذب نیم درصد از گاز دی‌اکسید کربن در جهان می‌شود.

۱۴۰۱ خانه محیط زیست در سال جاری افتتاح  شد

تهران – ایرنا – رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به مشارکت همه مردم برای حفظ محیط زیست بر اساس اصل پنجاهم قانون اساسی گفت: طرح خانه‌های محیط زیست با هدف شبکه‌سازی استفاده از ظرفیت‌های مردمی و نیروهای جهادی مطرح و یکهزار و چهار صد و یکمین خانه محیط زیست کشور در یک مسجد افتتاح شد.

استاندار تهران: سلاح‌های خاص مورد استفاده در شکار ملزم به دریافت مجوز شوند

تهران- ایرنا- استاندار تهران گفت: استفاده از برخی سلاح‌های خاص که در شکار حیات وحش به کار می‌روند، باید نیاز به دریافت مجوزهای خاص داشته باشند و در موارد لازم هم عرضه و دسترسی برخی از آنها ممنوع اعلام شود.

پایگاه خبری انتهاج | اخبار روز و جدیدترین خبرهای ایران | پایگاه خبری انتهاج | آخرین اخبار روز ،سیاسی، اقتصادی، فرهنگی ایران و جهان