دسته: اقتصادی

هر روز رختخواب خود را مرتب کنید تا ثروتمند شوید

کوچکترین عادت‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا نظم و انضباط بیاموزید و منجر به مدیریت مسئولانه‌تر در مدیریت هزینه‌های خود شوید.

عامل جهش دومین اقتصاد بزرگ آسیای جنوب شرقی چه بود؟

مقامات تایلند اعلام کردند که یک میلیون گردشگر چینی از ژانویه تا اواسط مه از این کشور بازدید کرده‌اند.

راه اندازی دهکده علم و فناوری شرکت‌های دانش بنیان بخش کشاورزی در ساوه

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: دهکده علم و فناوری شرکت‌های دانش‌بنیان بخش کشاورزی در ساوه راه‌اندازی می‌شود.

گوگل برای نقض امتیاز اسپیکر هوشمند جریمه شد

هیات منصفه فدرال سانفرانسیسکو، گوگل را به دلیل نقض یکی از امتیازهای انحصاری شرکت سازنده اسپیکر هوشمند سونوس (Sonos) در دستگاه‌های صوتی بی‌سیم خود، به پرداخت ۳۲.۵ میلیون دلار خسارت به این شرکت محکوم کرد.

آغاز مطالعات برای کشف ذخایر جدید نفت و گاز در کشور

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از آغاز مطالعات برای کشف ذخایر جدید نفت و گاز در کشور خبر داد و گفت: بررسی های اولیه نشان می دهد که این مطالعات می تواند برای کشور ما امیدوار کننده باشد.

افول تورم بریتانیا

تورم بریتانیا در ماه آوریل به ۸.۷ درصد کاهش یافت.

فرانسه برای مقابله با گرمایش، سفرهای کوتاه هوایی را ممنوع کرد

فرانسه در تلاش برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای کربنی، پروازهای کوتاه در مسیرهای داخلی که سفر با قطار در این مسیرها ممکن است را ممنوع کرده است.

راهکار نوآورانه محققان ایرانی برای کاهش ریسک و درد در فرایند آندوسکوپی

گروهی از مهندسان یکی از شرکت‌های فناور پارک فناوری پردیس دستگاه نوینی برای گاز دهی در فرآیند آندوسکوپی ارائه کرده است که به گفته آنها کاربرد این دستگاه موجب کاهش ریسک و پارگی مجاری گوارش خواهد شد.

رییس سازمان ملی بهره‌وری اعلام کرد: در دو سال گذشته از دولت سیزدهم شاخص بهره‌وری کل عوامل تولید، رشد مثبتی داشته است.

حقابه هیرمند و لجاجت ۱۵۰ ساله افغانستان

۱۵۰ سال است که ایران بر سر حقابه خود از رود «هیرمند» با افغانستان اختلاف دارد؛ چه آن زمان که این کشور مستقل نبود، چه وقتی که «جمهوری اسلامی» نوع حکومت سیاسی این کشور شد و چه در دوره نخست و همچنین فعلی حضور طالبان بر مسند قدرت در افغانستان؛ همواره هیرمند و حقابه ایران از این رود یکی از مناقشات و اختلافاتی بوده که هر از گاهی تبدیل به اصلی‌ترین موضوع اختلافی میان دو کشور می‌شود.

پایگاه خبری انتهاج | اخبار روز و جدیدترین خبرهای ایران | پایگاه خبری انتهاج | آخرین اخبار روز ،سیاسی، اقتصادی، فرهنگی ایران و جهان