دسته: فناوری

تعریف طرح‌های پژوهشی در جهاد دانشگاهی برمبنای احصاء نیازهای دستگاه‌های مختلف کشور

معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی تأکید کرد: طی ۳ سال گذشته حدود ۷۰ عنوان طرح در قالب طرح توسعه تکنولوژی توسط این معاونت مصوب شده است. جهاد دانشگاهی برمبنای احصاء نیازهای دستگاه‌های مختلف کشور، طرح‌های پژوهشی را تعریف کرده است. برنامه «بسیج جهادگران جوان برای ورود به فناوری‌های نوپدید» از دیگر اقدماتی است که در دستور کار جهاد دانشگاهی قرار گرفته که جزئیات این طرح در حال تبیین است.

نگاهی به مهم‌ترین رویدادها و فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در سال ۱۴۰۱

سال ۱۴۰۱ سالی پر از تغییر و تحول برای جهاد دانشگاهی‌ بود. این نهاد در سال گذشته، دو بار شاهد تغییر مدیریت این مجموعه بود. در کنار تغییر و تحولات مدیریتی، در تقویم سال گذشته فعالیت‌های این نهاد، رویدادها و برنامه‌های مختلفی ثبت شد.

عمران محلی و استانی بر پایه تحقیقات علمی و کاربردی، تقویت شود

رئیس دانشگاه لرستان گفت: آبادانی و عمران محلی و استانی، برپایه تحقیقات علمی و کاربردی، تقویت شود.

سهم غذاهای دریایی از سفره ایرانیان؛ یک ششم میزان استاندارد جهانی

بر اساس آمارهای موجود سهم غذاهای دریایی از سفره ایرانیان یک ششم میزان استاندارد جهانی است و با وجود اهمیت غذاهای دریایی در سلامت مردم؛ هنوزسهم این غذاها در سفره‌های ایرانیان ناچیز است.

زلزله ۴.۳ ریشتری «لِنده» را لرزاند

دقایقی پیش شهر «لنده»، مرکز شهرستان «لِنده» در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزید.

ربات‌های قابل تنظیم برای انجام انواع کارها در فضا

ربات‌های قابل تنظیم جدید را می‌توان برای کارهایی که در فضا انجام می‌شود، در پیکربندی‌های مختلف کنار هم قرار داد، ترکیب کرد و مطابقت داد.

تیم ووشو دانشجویان دختر دانشگاه لرستان قهرمان کشور شد

تیم ووشو دانشجویان دختر دانشگاه لرستان با کسب یک مدال طلا، دو نقره و یک برنز، قهرمان مسابقات ووشو دانشجویان دختر دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور شد.

مدیری که بر مدار خدمت نچرخد باخته است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان با اشاره به شاخصه‌های مدیر انقلابی، گفت: مدیری که بر مدار خدمت نچرخد باخته است.

لزوم توجه به قابلیت‌های جهاددانشگاهی در زمینه اشتغال و کارآفرینی

رئیس جهاددانشگاهی استان فارس، با بیان اینکه این نهاد در حوزه اشتغال و کارآفرینی ظرفیت‌های زیادی دارد، لزوم استفاده سازمان‌های مختلف به ویژه مراکز دانشگاهی از پتانسیل‌های جهاددانشگاهی را یک ضرورت دانست.

لحظه برخورد یک شهاب‌سنگ به ماه را تماشا کنید

اخترشناس ژاپنی لحظه برخورد یک شهاب‌سنگ به ماه را ثبت کرده است. این سنگ فضایی با برخورد با ماه یک نور کوتاه اما درخشان ایجاد کرد که تصویر آن از روی زمین ثبت شد.

پایگاه خبری انتهاج | اخبار روز و جدیدترین خبرهای ایران | پایگاه خبری انتهاج | آخرین اخبار روز ،سیاسی، اقتصادی، فرهنگی ایران و جهان