دسته: سیاسی

برپایی مراسم سوگواری شهادت آیت الله رئیسی (ره) در اسفراین

اسفراین - در پی شهادت جانسوز و غمناک رئیس جمهور خدوم و مردمی حضرت آیت الله رئیسی (ره) و همراهان مراسم عزاداری و سوگواری در اسفراین برگزار شد

شهامتی که لیدر تحصن‌کنندگان بیمارستان شاهرضا به خرج داد

با رسیدن خبر حمله اوباش و ماموران شهربانی به بیمارستان شاهرضای مشهد در سیزدهمین روز محرم ۱۳۵۷ به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و جمعی از علما و مراجع، آنان منزل پیرغلام اهل بیت را به طرف بیمارستان ترک کردند و راهپیمایی بزرگ سکوت در خیابان‌های منتهی به بیمارستان شکل گرفت. علمای مشهد با پایمردی سد گارد شهربانی مشهد را شکستند و دانشجویان، پرستاران، اطبا، کودکان و نوزادان بستری در بیمارستان را از محاصره سربازان نجات دادند.

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) بیست و دوم آذر ۱۴۰۲هیئت وزیران در حیاط دولت با حضور در جمع خبرنگاران به سوالات‌شان پاسخ دادند.

وقتی قُلدر سلطان شد

مجلس موسسان در سه تاریخ ۱۳۰۴، ۱۳۲۸ و ۱۳۴۶ متمم قانون اساسی مشروطه را تغییر داد تا با گرو گرفتن آزادی‌های مدنی، قدرت را از چنگال دربار و دولت قاجار درآورده و اسیر پهلوی‌ها کند. این مجلس، متمم قانون را آن قدر تغییر داد تا پهلویِ پسر بتواند مجلس سنا را شکل دهد و برای بقای همیشگی سلطنت آن را با نمایندگان سرسپرده و بله قربان‌گو، پر کند.

الحاق خودروهای سنگین و فوق سنگین به نیروی زمینی ارتش

فرمانده نیروی زمینی ارتش با تاکید بر ارتقای روند رو به رشد تحرک در نیروی زمینی ارتش گفت: ارتقای تحرک، ارتباط مستقیمی با افزایش توان رزمی و تاکتیکی دارد و به همین دلیل، در تمامی یگان‌های خود به دنبال تحقق این مهم هستیم.

پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی در پی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین حاج سید علی موحد ابطحی

رهبر انقلاب اسلامی در پیامی، درگذشت حجه الاسلام والمسلمین حاج سید علی موحد ابطحی را تسلیت گفتند.

بررسی روند اجرای قانون هوای پاک در کمیسیون کشاورزی مجلس

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از بررسی روند اجرای قانون هوای پاک و ارزیابی گزارش عملکرد دستگاه‌ها در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.

قالیباف: نه خسته شویم، نه مغرور/ برای جهش باید سراغ فرصت‌های باریسک برویم

رئیس مجلس گفت: یکی از دلایل مشکلات فرهنگی ما این است که اقدامات سلبی بر اقدامات ایجابی کشور غلبه پیدا کرده است.

روایت امیرعبداللهیان از حضورش در جمع دانشجویان دانشگاه تهران

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: عنصر دانشگاه و جنبش دانشجویی همواره در تحولات داخلی و خارجی کشور موثر بوده است؛ از این‌جهت ارتباط مستمر با نخبگان و پاسخ به مطالبات و دغدغه‌های اقشار مختلف دانشگاهی می‌تواند راهگشای بسیاری از چالش‌های جامعه باشد.

شعب دادرسی رسیدگی به جرایم مرتبط با پدافند غیرعامل ایجاد شود

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر ضرورت ایجاد شعب خاص برای رسیدگی به جرایم مرتبط با پدافند غیرعامل گفت: دادستان‌های سراسر کشور باید پرونده‌های احتمالی مربوط به پدافند غیرعامل را در اولویت رسیدگی قرار دهند.

پایگاه خبری انتهاج | اخبار روز و جدیدترین خبرهای ایران | پایگاه خبری انتهاج | آخرین اخبار روز ،سیاسی، اقتصادی، فرهنگی ایران و جهان