دسته: بین الملل

بورل: اتحادیه اروپا هنوز به موضع مشترکی در مورد آتش‌بس در غزه نرسیده

او افزود: مردم بیشتر و بیشتری به طرف درخواست آتش بس متمایل می شوند، اما رهبران باید در مورد آن بحث کنند.

وزیر خارجه ترکیه: آمریکا تنها مانع میان قتل‌عام و آتش‌بس در نوار غزه است

هاکان فیدان، وزیر خارجه ترکیه در یک کنفرانس مطبوعاتی با جیحون بایراموف، همتای آذربایجانی خود در باکو گفت: ما انتظار داریم که ایالات متحده دیگر مانع اجرای تصمیمات سازمان ملل نشود. در حال حاضر تنها آمریکا بین قتل‌عام نوار غزه و آتش بس ایستاده است.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد شمار شهدای غزه از ابتدای جنگ تاکنون به ۱۸ هزار و ۷۸۷ نفر رسیده است.

یدیعوت آحارونوت: اسرائیل به دنبال افزایش سن معافیت از خدمت ذخیره به ۵۰ سال است

روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت امروز -چهارشنبه- گزارش داد که وزارت جنگ اسرائیل درصدد بالا بردن سن معافیت از خدمت ذخیره به ۵۰ سال است. بر اساس این طرح، سن معافیت از خدمت ذخیره به میزان یک سال برای سربازان، افسران و برخی از مسؤولان افزایش می‌یابد.

مجلس نمایندگان آمریکا به انجام تحقیقات برای استیضاح جو بایدن رأی مثبت داد

جمهوری‌خواهان که در مجلس نمایندگان ایالات متحده اکثریت را در اختیار دارند با ۲۲۱ رای مثبت در برابر ۲۱۲ رای مخالف نمایندگان حزب رقیب، طرح استیضاح بایدن را علی‌رغم آن که تاکنون نتوانسته‌اند هیچ مستنداتی مبنی بر قانون‌شکنی رئیس جمهور دموکرات آمریکا ارائه کنند، کلید زدند.

منابع خبری بامداد پنجشنبه گزارش دادند، در حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به جنوب غزه ۲۷ فلسطینی شهید شدند.

بدون حمایت بین المللی هم به جنگ ادامه می دهیم

وزیر امور خارجه اسرائیل گفته است که این دولت حتی اگر از حمایت بین‌المللی برخوردار نباشد، به جنگ خود علیه حماس ادامه خواهد داد. او افزود که «آتش‌بس در مرحله کنونی هدیه‌ای به حماس است و به آن امکان بازگشت و تهدید ساکنان اسرائیل را می‌دهد».

عربستان سعودی: توافق اقلیمی بر صادرات نفت ما تأثیری نمی‌گذارد

عربستان سعودی گفت توافق امروز اقلیمی در دوبی بر صادرات و فروش نفت این کشور و کشور‌های دیگر عضو اوپک تاثیری نمی‌گذارد. در همین حال اوپک، سازمان کشور‌های تولیدکننده نفت، به امارات متحده عربی برای حصول «نتیجه مثبت» در اجلاس اقلیمی دوبی تبریک گفته است.

رویترز: ناو آمریکایی پهپاد حوثی‌ها را سرنگون کرد

رویترز نوشت: نیروی دریایی آمریکا روز چهارشنبه یک پهپاد حوثی را که از یمن پرتاب شده بود سرنگون کرد. یک مقام دفاعی ایالات متحده که نخواست نامش منتشر شود گفت ناوشکن «میسون» نیروی دریایی آمریکا در حالی که برای رسیدگی به گزارش حمله‌ای به یک کشتی تجاری حرکت می‌کرد، این پهپاد را سرنگون کرد.

متحد آمریکا، حامی اوکراین و ترمیم‌کننده روابط با بروکسل؛ دولت جدید لهستان آغاز به کار کرد

دونالد توسک، رئیس پیشین شورای اروپا روز سه‌شنبه در حالی موفق به کسب رای اعتماد از پارلمان لهستان شد که تشکیل دولت جدید در ورشو برای اتحادیه اروپا نویدبخش پایان روزهای پرتنش در روابط با لهستان است.

پایگاه خبری انتهاج | اخبار روز و جدیدترین خبرهای ایران | پایگاه خبری انتهاج | آخرین اخبار روز ،سیاسی، اقتصادی، فرهنگی ایران و جهان