دسته: اجتماعی

ویتامین ب ۱۲ چگونه جذب بدن می‌شود؟

ویتامین‌ها از دسته مواد مغذی‌ هستند که کمبودشان، بدن را با خطرات و صدمات جدی مربوط به سلامتی مواجه می‌کند و یکی از این ویتامین‌های ضروری، ب ۱۲ است.

وزش باد در ارتفاعات کشور/ تجهیزات کافی به همراه داشته باشید

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به وزش باد و گاهی وزش شدید در ارتفاعات کشور، نسبت به همراه داشتن تجهیزات کافی هنگام صعود توصیه کرد.

سازمان جهانی بهداشت خواستار اقدام فوری درباره تغییرات اقلیمی شد

سازمان جهانی بهداشت (WHO) در آستانه شروع کنفرانس آتی تغییرات اقلیمی (COP۲۸) به اقدام فوری در مورد «آب و هوا و سلامت» تاکید و اذعان کرد که اقدام برای داشتن آب و هوای قابل قبول باید به عنوان اقدامی برای سلامت افراد نیز شناخته شود.

تغییرات اقلیمی بلای جان دریای خزر

یک کارشناس حوزه آب گفت: عامل اصلی کاهش تراز آب دریای خزر گرمایش هوا و تغییر اقلیم است که موجب افزایش تبخیر آب شده است.

کاهش قابل توجه زمین‌خواری در تهران با انجام کاداستر

رئیس اداره ممیزی اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: با انجام کاداستر کاهش قابل توجه زمین‌خواری و میزان پرونده‌ها در دادگستری در استان تهران هستیم

بیماری شایع قرن؛ اهمیت تشخیص علائم اولیه و تغییرات رفتاری

سوال کردن‌های تکراری، طول کشیدن زمان انجام کارهای عادی و همیشگی، فراموش کردن اسم اشیاء و حتی اسامی نزدیک‌ترین اعضای خانواده یا فراموش کردن مسیر بازگشت به خانه؛ همه این‌ها از دسته تغییر رفتارهایی هستند که ما را به یاد یکی از شایع‌ترین بیماری‌های بشر در عصر پیشرفت و فناوری می‌اندازد؛ یکی از آشناترین نام‌هایی که این روزها می‌توان درباره بیماری‌ها و ناهنجاری‌های ذهنی شنید و آن بیماری «آلزایمر» است.

ویروس‌ها چگونه وارد بدن می‌شوند؟

ویروس‌ها به‌خودی‌خود تکثیر نمی‌شوند. آن‌ها برای بقا و ادامه حیات‌، بدن فرد را آلوده می‌کنند تا بتوانند نسخه‌های بیشتری از خود بسازند. بنابراین، چرخه زندگی ویروس را می‌توان به این صورت توصیف کرد: ورود به داخل سلول، تولید ویروس بیشتر، خارج شدن و تکرار این روند.

با ۱۴ ماده غذایی التهاب مزمن را از بدن خود دور کنید

التهاب مزمن زمانی رخ می‌دهد که سیستم ایمنی به سلول‌های سالم بدن حمله کرده و سبب بروز بیماری‌های خودایمنی می‌شود. برخی از این بیماری‌ها شامل آرتریت روماتوئید، بیماری کرون و برخی بیماری‌های پوستی مانند پسوریازیس است.

۹ ماده موثر برای بهبود گردش خون در بدن

جریان خون سالم، اکسیژن و مواد مغذی حیاتی را به سلول‌ها، بافت‌ها و اندام‌های بدن منتقل می‌کند؛ بنابراین ضروری است با اتخاذ راهکارهایی به بهبود جریان خون کمک کنیم.

۱۰ ماده غذایی موثر بر افزایش سرعت سوخت و ساز بدن

«متابولیسم» فرآیندی است که طی آن غذا تبدیل به انرژی می‌شود و بدین ترتیب کالری سوزانده می‌شود. با افزایش متابولیسم، وزن اضافی بدن از دست رفته و خطر ابتلا به چاقی و مشکلات مرتبط با آن کاهش می‌یابد.

پایگاه خبری انتهاج | اخبار روز و جدیدترین خبرهای ایران | پایگاه خبری انتهاج | آخرین اخبار روز ،سیاسی، اقتصادی، فرهنگی ایران و جهان