دسته: خراسان شمالی

۶ موزه و ۳ پایگاه میراث‌فرهنگی خراسان شمالی میزبان بازدیدکنندگان نوروزی

سرپرست معاونت میراث‌فرهنگی خراسان شمالی گفت: ۶ موزه و ۳ پایگاه میراث‌فرهنگی در سطح استان میزبان بازدیدکنندگان و مسافران ایام عید نوروز ۱۴۰۲ است.

آغاز سال ۱۴۰۲ با رؤیت هلال ماه رمضان و مقارنه ۲ جرم‌ آسمانی/حضور ارباب حلقه‌ها در کنار ماه کامل

ساعت ۱۴۰۲ در حالی آغاز می‌شود که در روز ۴ فروردین می‌توان هلال ماه رمضان را در کنار سیاره زهره، درخشان‌ترین جرم آسمانی بعد از خورشید و ماه، مشاهده کرد.

سال ۱۴۰۲؛ سال «مهار تورم و رشد تولید»

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲ هجری شمسی، با تبریک عید نوروز به آحاد ملت ایران و همه ملت‌هایی که نوروز را گرامی می‌دارند، مهمترین مسئله کشور در سال گذشته را موضوع اقتصاد و معیشت مردم دانستند و با تاکید بر اینکه امسال نیز اقتصاد، مسئله اصلی کشور است، شعار سال ۱۴۰۲ را «مهار تورم و رشد تولید» اعلام کردند.

رییس جمهور: برنامه اصلی دولت در سال جدید کنترل تورم همراه با رشد پایدار اقتصادی است

رئیس جمهور با بیان اینکه برنامه اصلی دولت در سال ۱۴۰۲ کنترل تورم همراه با رشد پایدار اقتصادی است، تصریح کرد: به مردم عزیزمان اطمینان می‌دهم، در سال جدید تلاش خادمان شما در دولت برای تحقق وعده‌ها، از جمله «بهبود معیشت مردم»، «فساد ستیزی»، «مهار تورم»، «تقویت تولید» و «افزایش اشتغال»، به صورت شبانه‌روزی و بی‌وقفه خواهد بود.

اقامت بیش از ۴۲ هزار مسافر در اماکن اقامتی خراسان شمالی طی نیمه دوم اسفندماه

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از اقامت ۴۲ هزار و ۷۳۹ نفر طی نیمه دوم اسفند ماه امسال خبر داد.

طرح پویش همراهان سفر ایمن در خراسان شمالی آغاز شد

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی از آغاز به کار طرح پویش همراهان سفر ایمن با شعار «سفر ایمن با یاد خدا و همراهی شما» در راهدارخانه امین ا… و با حضور جمعی از مسئولانی استانی و شهرستانی در خراسان شمالی خبر داد.

مانه و سملقان؛ شهرستانی سرسبز در دامنه رشته‌ کوه یامان داغی

شهرستان مانه و سملقان به مرکزیت شهر آشخانه، یکی از شهرستان های ۹ گانه خراسان شمالی به حساب می آید که به دلیل منابع آبی مناسب تر نسبت به بعضی شهرستان های استان، سرسبزی خاصی دارد و تاریخ دیرینه ای نیز در جای جای آن نهفته است.

۵.۵ قرارداد برای ۱۰۰ دانشجو/ کدام دانشگاه‌ها بیشترین ارتباط را با جامعه و صنعت داشتند؟

در سال ۱۴۰۱ به ازای هر ۱۰۰ دانشجو تعداد ۵.۵ قرارداد ارتباط با جامعه و صنعت در دانشگاه‌ها وجود داشته و مبلغ جذب شده از قراردادها یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بوده است.

۱۴۵ مدرسه خراسان شمالی آماده اسکان مسافران و زائران شد

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: ۱۴۵ مدرسه در خراسان شمالی آماده اسکان مسافران و زائران علی بن موسی الرضا (ع) شده است.

سهمیه «بومی» به کدام داوطلبان آزمون‌های استخدامی تعلق می‌گیرد؟

داطلبان آزمون‌های استخدامی برای استفاده از سهمیه بومی به منظور قرار گرفتن در اولویت پذیرش آزمون باید در زمان ثبت نام گزینه “من متقاضی استفاده از اولویت بومی هستم” را انتخاب کنند.

پایگاه خبری انتهاج | اخبار روز و جدیدترین خبرهای ایران | پایگاه خبری انتهاج | آخرین اخبار روز ،سیاسی، اقتصادی، فرهنگی ایران و جهان