شما اینجا هستید

اخبار »  طرح آمایش سرزمین جمعیت هلال احمر کشور اجرا می شود 
گروه : اخبار

انتهاج یزد_ دبیرکل جمعیت هلال احمر استان یزد در سفر به یزد گفت: با طرح آمایش سرزمین می توانیم استفاده بهینه تر از نیروهای موجود در جمعیت هلال احمر کشور داشته باشیم.

یعقوب سلیمانی دبیرکل جمعیت هلال احمر استان یزد در نشست با مدیرعامل و معاونان جمعیت هلال احمر استان یزد با گرامیداشت یاد ۱۲ شهید امدادگر یزد، شهدای مظلوم و مظلومه در غزه و تبریک ولادت حضرت زینب کبری علیها السلام، گفت: روایتگری حضرت زینب علیهاالسلام اگر نبود کربلا مانند واقعه غدیر محجور می ماند.

وی با تاکید بر توانمندی جمعیت هلال احمر افزود: تا کنون در مسئولیت‌های زیادی بودم همچون سپاه که بیشتر با نیروهای جوان ارتباط داشتم، در بنیاد شهید و امروز در جمعیت هلال احمر فعالیت می کنم و شاهد هستم افراد فکور و توانمند زیادی در جمعیت هلال احمر فعالیت می کنند که هم هلال احمر می تواند از آنها بره ببرد و هم سایر ارگان ها می توانند از توانمندی این نیروهای خبره استفاده کنند.

وی با اشاره به تودیع و معارفه مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد، اظهار کرد: بر اساس این باور سعی شد مدیرعامل جدید جمعیت هلال احمر استان یزد از بدنه جمعیت هلال احمر انتخاب شود.

سلیمانی به شیوه نامه جدید جذب نیروی جمعیت هلال احمر اشاره و تصریح کرد: شیوه نامه جذب نیرو در جمعیت هلال احمر تنظیم شده و در حال ابلاغ بود که تاکید کردیم از مدیران عامل استان ها، معاونان و معاونان امداد و نجات جمعیت هلال احمر نظر خواهی شود در خصوص اشاعه روحیه داوطلبی و موضوع رفاهیات داوطلبان جمعیت هلال احمر بهترین شیوه نامه تنظیم شود و اغلب دغدغه ها در این شیوه نامه جدید رفع خواهد شد.

وی جمعیت هلال احمر استان یزد را در بین جمعیت هلال احمر و صلیب سرخ از نظر عملکردی برتر دانست و گفت: تعداد ۱۹۲ جمعیت هلال احمر و صلیب سرخ در دنیا وجود دارد و ایران تنها کشوری است که سازمان امداد و نجات آن تحت مدیریت جمعیت هلال احمر است این در حالیست که صلیب سرخ وظیفه خدمات اجتماعی و کاهش آلام بشری را بر عهده دارد و امداد و نجات مقوله ای حاکمیتی است.

سلیمانی با بیان اینکه سازمان امداد نجات جمعیت هلال احمر ایران سرآمد در دنیا است، عنوان کرد: در دبی جلسه ای بین مسئولان هلال احمر و صلیب سرخ بود که در آنجا با ارائه عملکرد سازمان امداد و نجات ایران بسیار شگفت زده شدند و بر عملکرد موفق و بی نظیر جمعیت هلال احمر ایران مهر تایید بود.

سلیمانی بر تقویت پایگاه و شعبات جمعیت هلال احمر و طرح آمایش سرزمین جمعیت هلال احمر تاکید کرد و افزود: ۲ هزار و ۸۵۰ نفر از پرسنل جمعیت هلال احمر کشور در پایگاه ها مشغول به کار هستند لذا  مدیران عامل، معاونان و امداد و نجات باید دقت کنند پایگاه و ستاد استانی و شعبات باید تقویت شود در عین حال به نگاه داوطلبی ضربه وارد نشود.

دبیرکل جمعیت هلال احمر بر به کارگیری نیروی خدماتی و کارشناس حقوقی در جمعیت هلال احمر تاکید کرد و گفت: با طرح آمایش سرزمین می توانیم استفاده بهینه تر از نیروهای موجود در جمعیت هلال احمر داشته باشیم.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری انتهاج | اخبار روز و جدیدترین خبرهای ایران | پایگاه خبری انتهاج | آخرین اخبار روز ،سیاسی، اقتصادی، فرهنگی ایران و جهان