دسته: اخبار ویژه

«ران دی سانتیس» چگونه می تواند ترامپ را در انتخابات «ناک اوت» کند؟ / این مرد بهترین امید جریان ضدترامپ در درون حزب جمهوری‌خواه است

انتظار می رود ران دی‌سانتیس (Ron DeSantis) این هفته وارد رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری ۲۰۲۴ شود. اما فرماندار فلوریدا، کارزار انتخاباتی خود را برای کسب نامزدی حزب جمهوری‌خواه در حالی آغاز می کند که وضعیتش در نظرسنجی‌ها مطلوب نیست و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق، به‌عنوان نامزد اصلی انتخابات مقدماتی شناخته می‌شود.

رئیس اسرائیل: علی‌اف دوست واقعی تل‌آویو است

رئیس اسرائیل که برای سفر ۲ روزه رسمی در جمهوری آذربایجان حضور دارد، این کشور را «شریک راهبردی» اسرائیل خوانده است. هرتزوگ بعد از استقبال الهام علی اف رئیس جمهوری جمهوری آذربایجان از وی، در پیام توئیتری به زبان‌های عبری، انگلیسی و آذری به تمجید از الهام علی اف پرداخت.

ارمنستان: ساخت کریدورِ فراسرزمینی خط قرمز ماست

مقام ارشد دولت ارمنستان روز سه شنبه گفت که ایروان تحت هیچ شرایطی ساخت کریدورهای فراسرزمینی از سوی کشورهای دیگر را نخواهد پذیرفت و در این زمینه مذاکره‌ای در کار نیست.

گزارش مدیرکل آژانس درباره مسایل پادمانی و برجامی ایران منتشر می‌شود

تازه‌ترین گزارش رافائل گروسی روز سه شنبه در اختیار ۳۵ عضو شورای حکام قرار می گیرد.

قرار است این گزارش در نشست هفته آتی شورای حکام در دستور کار قرار گیرد.

دیدار علی اف و رئیس اسرائیل در باکو

اسحاق هرتزوگ رئیس اسرائیل که برای سفر دو روزه وارد باکو شده، با الهام علی اف رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان دیدار کرد.هرتزوگ در فرودگاه بن گوریون و قبل از ترک تل آویو به مقصد باکو، جمهوری آذربایجان را «کشور دوست» خطاب کرد و ابراز امیدواری کرد که روابط و همکاری‌های دو طرف بیشتر از قبل بشود.

روزنامه روسی: آذربایجان و ارمنستان تصمیم گرفتند در غرب آشتی کنند نه در روسیه

روزنامه روسی “وزگلیاد” از توسل آذربایجان و ارمنستان به غرب به جای روسیه برای انعقاد توافقنامه صلح در مورد قره باغ نوشت. این روزنامه نوشت، دیپلمات‌های آذربایجانی گفته بودند که می‌توان اول ژوئن در نشست سران آذربایجان و ارمنستان در حاشیه نشست اتحادیه اروپا، یعنی تحت حمایت غرب، پیمان صلح قره‌باغ را منعقد کرد.

۲۰۰ هزار نفر در خراسان شمالی مشمول بیمه اجتماعی، کشاورزی و عشایر

مدیر صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزی و عشایر خراسان شمالی گفت: پیش بینی می شود ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار نفر در این استان مشمول این صندوق بیمه باشند.

پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصدی فاز اول ساخت بیمارستان راز و جرگلان

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصدی فاز اول ساخت بیمارستان راز و جرگلان خبر داد.

ویدیو/ تشییع پیکر شهید محمد مهدی احمدی در بجنورد

پیکر شهید محمدمهدی احمدی، شهید درگیری های مرزی در استان سیستان‌ و بلوچستان صبح سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲ از محل مسجد انقلاب تا میدان کارگر شهر بجنورد تشییع شد. شهید محمدمهدی احمدی، سرباز وظیفه اهل خراسان شمالی روز شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۲ در درگیری‌های مرزی با نیروهای طالبان در استان سیستان و بلوچستان به شهادت رسید. این سرباز وظیفه اهل روستای “گُلی” از توابع شهرستان بجنورد است که در حین حراست از مرزها به شهادت رسید.

پایگاه خبری انتهاج | اخبار روز و جدیدترین خبرهای ایران | پایگاه خبری انتهاج | آخرین اخبار روز ،سیاسی، اقتصادی، فرهنگی ایران و جهان