به گزارش انتهاج به نقل از برنا، دکتر محمدعلی شجاعی در سالروز سوم خرداد ابتدا به دیدار جانباز سرفراز ۷۰ درصد محمدرضا شاکری شتافت و گفت: دیدار با خانواده شهدا و جانبازان حداقل کاری است که بنده به عنوان یک مسئول می توانم انجام دهم و در این دیدارها در برابر جانفشانی ها و از […]

به گزارش انتهاج به نقل از برنا، دکتر محمدعلی شجاعی در سالروز سوم خرداد ابتدا به دیدار جانباز سرفراز ۷۰ درصد محمدرضا شاکری شتافت و گفت: دیدار با خانواده شهدا و جانبازان حداقل کاری است که بنده به عنوان یک مسئول می توانم انجام دهم و در این دیدارها در برابر جانفشانی ها و از خودگذشتگی آنان احساس کوچکی می کنم.

دکتر شجاعی افزود: بارها شاهد روح بلند و قناعت پدران و مادران شهدا بوده ام؛ آنانی که سال های زیادی این غم جانکاه را تحمل کرده اند و این در حالی است که بسیاری از ما به هنگام بروز یک مشکل دچار بحران می شویم و زمین و زمان را به هم می ریزیم.

در این دیدار حل مشکلات و کمک به راه اندازی واحد تولیدی این جانباز سرفراز مطرح شد که دکتر شجاعی در این خصوص تاکید کرد: معاون سیاسی بنده برای بررسی این موضوع با مدیران اجرایی مربوط نشستی برگزار خواهد کرد.

دکتر شجاعی در ادامه به دیدار با خانواده شهید والا مقام حسین رضایی که در عملیات آزادسازی خرمشهر به درجه رفیع شهادت نائل آمده بود، شتافت و در این دیدار هم اظهار داشت: سوم خرداد از روزهای به یادماندنی تاریخ نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی تصریح کرد: سوم خرداد سرنوشت و مسیر جنگ را عوض کرد چرا که دشمن ما به هیچ وجه تصور نداشت که به این زودی خاک پاک ایران را پس بگیریم.

دکتر شجاعی خطاب به مادر این شهید گرانقدر گفت: از دست دادن فرزند در هر شرایطی برای پدر و مادر سخت و دشوار است و تنها تفاوت این است که وقتی شما به عظمت و بزرگواری فرزندتان فکر می کنید که برای دفاع از وطن خود رشادت و جانفشانی داشت کمی آرامتر می شوید.

وی اشاره داشت: اگر سرمشقی مانند عاشورا و حضرت زینب( س) نبود قطعا تحمل این غم جانکاه و همیشگی برای پدران و مادران شهید سخت بود.

وی ابراز امیدواری کرد: همراه با همکارانم در این استان خدمتگزاران خوبی برای مردم باشیم و بتوانیم با پاکدستی و کار صادقانه در سنگر جهاد اقتصادی و معیشت مردم تا حدی این جانفشانی ها و رشادت ها را قدردان باشیم.

دکتر شجاعی افزود: خانواده های شهدا و ایثارگران ، حق بسیاری بر گردن ما دارند و حل مشکلات آنان را وظیفه خود می دانیم.

در این دیدار معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی هم گفت: دلیل تبدیل شدن خرمشهر به نماد ایستادگی و مقاومت در واقع مقاومت چهل و پنج روزه زنان و مردان این شهر با دستان خالی و یا با سلاح های اندک خود در برابر دشمن است.

ولی الله حیاتی افزود: این مقاومت و ایستادگی در تاریخ ایران ثبت شد و طراحی دقیق رزمندگان برای آزادسازی خرمشهر عزت را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی به ارمغان آورد.

بر اساس این گزارش از محمدرضا شاکری ، جانباز ۷۰ درصد و مادر شهید حسین رضایی تقدیر شد و استاندار خراسان شمالی به همراه مسوولان پس از نماز جماعت در منزل شهید حسین رضایی بر سر سفره افطاری نشستند.