به گزارش پایگاه خبری انتهاج به نقل از – خبرگزاری مهر، ولی الله حیاتی در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی، نسبت به عدم آمادگی اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این استان تذکر داد و اظهار کرد: طرح تحول نظام مدیریت و ساماندهی معتادان متجاهر و بی خانمان استان برای […]

به گزارش پایگاه خبری انتهاج به نقل از – خبرگزاری مهر، ولی الله حیاتی در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی، نسبت به عدم آمادگی اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این استان تذکر داد و اظهار کرد: طرح تحول نظام مدیریت و ساماندهی معتادان متجاهر و بی خانمان استان برای اعضای شورا ارسال شده و انتظار بود اعضا با مطالعه کامل این طرح در این جلسه به بررسی نقاط قوت و ضعف طرح بپردازند.

حیاتی افزود: تمامی دستگاه‌های اجرایی عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر باید تا ۱۰ روز آینده طرح را مطالعه و به تناسب وظایف خود بررسی و تحلیل داشته باشند و نقطه نظرات و پیشنهادات خود را ارسال کنند.

معاون سیاسی استاندار خراسان شمالی ادامه داد: این طرح توسط استاندار به دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور ارائه شده و تصمیم کشور اجرای این طرح در خراسان شمالی است.

حیاتی گفت: دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در تیرماه امسال برای بررسی نحوه اجرای این طرح به استان سفر خواهد کرد و قبل از این سفر معاونان وی هفته آینده در استان حضور خواهند داشت.

وی تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی فرصت را مغتنم شمرده و نیازمندی‌های استان برای اجرای این طرح را شناسایی و جمع بندی کنند تا در سفر معاونان و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر به خراسان شمالی مطالبات استان اعلام شود.

جایگاه ششم کشوری استان در بحث اعتیاد

حیاتی تصریح کرد: با توجه به تعداد معتادان و جایگاه ششم کشوری استان در بحث اعتیاد افزایش تعداد مراکز نگهداری معتادان متجاهر و بی خانمان از دستورکارهای مهم استان در سال جاری است.

معاون سیاسی استاندار در ادامه گفت: چرخه‌های مبارزه با مواد مخدر و درمان معتادان در استان کامل نیست و دستگاه‌های اجرایی عضو شورا باید حلقه‌های مفقوده را شناسایی کنند تا در این طرح دیده شود.

حیاتی افزود: تفاهم نامه‌های مورد نیاز جهت انعقاد با ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور تهیه و با کار کارشناسی نیازمندی‌های استان احصاء شود تا در سفر مسئولان مربوط کشوری به استان مطرح و خروجی آن بهبود عملکرد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به صورت کمی و کیفی باشد.

وی با بیان اینکه امسال اعتبارات خوبی با هدف تقویت و حمایت سازمان‌های مردم نهاد تزریق می‌شود، اظهار کرد: متولیان امر برای ساماندهی سازمان‌های مردم نهاد در بخش‌های مختلف به ویژه حوزه مبارزه با مواد مخدر و کاهش آسیب‌های اجتماعی ورود داشته باشند.