بجنورد – به گزارش انتهاج به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی دکتر محمد علی شجاعی در نشستی با فعالین اقتصادی استان در راستای توسعه اقتصادی اظهار داشت: باید با هم افزایی و در چارچوب تشکیلات و قانون بتوانیم مشکلات حوزه اقتصادی را حل کنیم. وی برخی مشکلات […]

بجنورد – به گزارش انتهاج به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی دکتر محمد علی شجاعی در نشستی با فعالین اقتصادی استان در راستای توسعه اقتصادی اظهار داشت: باید با هم افزایی و در چارچوب تشکیلات و قانون بتوانیم مشکلات حوزه اقتصادی را حل کنیم.

وی برخی مشکلات در حوزه سرمایه گذاری را متوجه قوانین و مقررات و بخشی را هم متوجه مدیرانی که عادت کرده اند کار نکنند، دانست و افزود: ضعف مدیریتی را دراستان قبول دارم و در خراسان شمالی مدیرانی داریم که برای کار حساس نیستند و زمان انجام کار برای شان مهم نیست و این در حالیست که این مسئله را در بدو ورودم به این استان متذکر شدم اما برخی مدیران برنتابیدند.

سفر وزیر نیرو در روز دوشنبه به خراسان شمالی

شجاعی با اشاره به سفر وزیر نیرو در روز دوشنبه به خراسان شمالی، بیان کرد: وی برای افتتاح برق رسانی به ۲۶ روستایی می آید که برق رسانی به آن ها را به اعتبارات سال ۹۸ منوط کرده بود ولی ما کار را معطل نگه نداشتیم و کار برق رسانی را اسفند سال ۹۷ تمام کردیم و معتقدیم کار را نباید معطل این و آن نگه داشت.

استاندار به ضعف خراسان شمالی در تجارت بین الملل هم اشاره کرد و از کسانی که به گفته او سواد این کار را دارند، دعوت کرد در این خصوص، استانداری را یاری کنند.

شجاعی تصریح کرد: باید از بخش خصوصی حمایت شود حتی به فرمانداران نیز اعلام کرده ام که بخشی از تخصیص اعتبارات شما منوط به جذب بخش خصوصی است.

وی از تشکیل اتاق فکر و نشست با مدیران دولتی در راستای حل مشکلات فعالین اقتصادی خبر داد و گفت: اتاق فکر توسط خود شما فعالین اقتصادی چیدمان شود و از ظرفیت فکری و تجربی همگان نیز استفاده شود.

شجاعی اظهار داشت: مشکلات شهرستانها باید در خود شهرستانها توسط فرمانداران حل شود و هم افزایی و رونق تولید هم در دستور کار قرار گیرد زیرا به هیچ عنوان قصد شعار دادن ندارم.شجاعی همچنین در خصوص برنامه ای برای ایجاد میدانی مانند میدان امام(ره) اصفهان در محدوده عمارت مفخم بجنورد، از سرمایه گذاران خواست پیشنهادهای خود را برای اجرایی شدن این موضوع ارائه کنند.

شجاعی گفت: اگر ما دولتی ها خیلی خوب بخواهیم در استان به وظایف خود عمل کنیم، فقط می توانیم زیرساخت ها را فراهم کنیم و دولت نمی تواند سرمایه گذاری و شغل ایجاد کند.

وی با اشاره به بوروکراسی های اداری در استان، این موضوع را در شأن سرمایه گذاران ندانست و با بیان این که مشخص شده است که استان محل امنی برای سرمایه گذاران نیست، از فعالان بخش خصوصی خواست برای رفع این موارد پیشنهادهای خود را ارائه دهند.

بیشتر بخوانید:

قدردانی استاندار از حضور قشرهای مختلف مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس