به گزارش پایگاه خبری انتهاج به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ، محمد باقر عالی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع در بجنورد گفت: موظفیم در راستای تقویت و استحکام بخشی سپر کشور در برابر تحریم‌ها گام برداریم. عالی افزود: مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت […]

به گزارش پایگاه خبری انتهاج به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ، محمد باقر عالی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع در بجنورد گفت: موظفیم در راستای تقویت و استحکام بخشی سپر کشور در برابر تحریم‌ها گام برداریم.

عالی افزود: مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان گسترش و نوسازی صنایع برنامه دارد که با تجدید نظر در برنامه‌های خود، برای محکم‌تر کردن این سپر گام بردارد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بر این باوریم که گام برداشتن در این راستا و استوارتر ساختن سپر کشور در برابر تحریم، در حکم عمل کردن دقیق به منویات رهبر معظم انقلاب است.

وی پس از بازدید از مجتمع صنعتی فولاد، شرکت لوله گستر و شرکت آذین فورج اسفراین با اشاره به ظرفیت‌های خوب صنعتی اسفراین، از این شهرستان به عنوان یکی از سپر‌های بزرگ کشور در برابر تحریم‌ها یاد کرد.

نماینده اسفراین در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: سه طرح بزرگ صنعتی اسفراین شامل طرح تکمیلی مجتمع فولاد در بخش دولتی و طرح‌های تکمیلی شرکت آذین فورج و شرکت فولاد آلیاژی کیمیای صبا در بخش خصوصی، بزرگترین طرح‌های دولت یازدهم و دوازدهم در خراسان شمالی است که به زودی به بهره برداری می‌رسند.

هادی قوامی با بیان اینکه برخی از قطعات صنعتی که در گذشته از خارج وارد کشور می‌شد، اکنون در اسفراین تولید می‌شود، افزود: حمایت و توجه به این صنایع می‌تواند آن‌ها را به نقطه قوت کشور تبدیل کند.

فرماندار اسفراین نیز با تاکید بر اینکه صنایع اسفراین تحریم را به فرصت تبدیل کرده اند، خواستار حمایت از صنایع بزرگ این شهرستان شد.

طاهر رستمی گفت: هم اکنون برخی واحد‌های بزرگ صنعتی شهرستان همچون شرکت لوله گستر تنها با ۱۵ درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کنند و حال آنکه نیاز کشور به محصولات آن بیش از این است.