بجنورد - نخستین زیپ‌لاین استان خراسان شمالی در مجموعه گردشگری تفریحی روستای «باغچق» بجنورد راه‌اندازی شد.

بجنورد – نخستین زیپ‌لاین استان خراسان شمالی در مجموعه گردشگری تفریحی روستای «باغچق» بجنورد راه‌اندازی شد.

به گزارش انتهاج، علی کاظمی، معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی روز یکشنبه اظهار داشت: این طرح تفریحی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و با استفاده از تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در اقامتگاه بوم‌گردی باغچق به اجرا درآمده است.

مدیر مجموعه گردشگری تفریحی «عمو دُردی» باغچق نیز به خبرنگار ایرنا گفت: این زیپ‌لاین، به عنوان نخستین زیپ‌لاین استان، که به طول ۵۰۰ متر در این مجموعه گردشگری راه اندازی شده، از تمام استانداردهای فنی لازم برخوردار است و اکنون به طور آزمایشی فعالیت خود را آغاز کرده است.

سلمان علوی‌فرد افزود: این طرح در مرحله نخست در سه خط رفت، آماده بهره‌برداری شده که یک خط نیز برای برگشت اختصاصی صندلی های زیپ لاین در نظر گرفته شده و همچنین جایگاه رفت و برگشت این طرح، برای راحتی گردشگران به‌زودی مسقف خواهد شد.

وی که همه امور اجرایی این طرح را خود انجام داده، اعتبار هزینه شده برای این طرح را ۱۵ میلیارد ریال عنوان و اظهار کرد: بخشی از هزینه اجرای این زیپ لاین با استفاده از تسهیلات اعطایی صندوق کارآفرینی امید، پوشش داده شده است.

این فعال حوزه گردشگری، با بیان اینکه خراسان شمالی با وجود جاذبه های طبیعی و تنوع قومیتی و فرهنگی زمینه های مناسبی برای رشد و توسعه گردشگری دارد، افزود: رشد گردشگری نگاه ویژه مسئولان را می طلبد که خوشبختانه نگاه مسئولان ارشد خراسان شمالی به این مقوله مثبت است.

۳۴ اقامتگاه بومگردی دارای مجوز در خراسان شمالی دایر و هم اکنون ۷۰ درخواست ایجاد اقامتگاه نیز در دست بررسی است که بنا به اعلام اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی تا پایان امسال ۲۰ اقامتگاه دیگر در این استان راه اندازی می شود.

  • منبع خبر : ایرنا